KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307408
nr 1530 7408
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Orre. Olja på pannå, Bildmått: 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 40x41 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:28:02
1.000 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr